• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Розпочато реєстрацію учасників ЗНО у 2015 році

У понеділок 5 січня розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.

У 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою.

Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.

ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту. Результати ЗНО з української мови і літератури одночасно будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи.

Реєстрація осіб, які братимуть участь у зовнішньому оцінюванні відбувається впродовж трьох етапів.

На першому етапі абітурієнти мають сформувати та оформити реєстраційну картку. Для цього особі, яка бажає зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання, потрібно відкрити сторінку "Реєстрація - 2015", розміщену на сайті УЦОЯО та, увівши реєстраційні дані, сформувати реєстраційну картку.

Оформити реєстраційну картку можна самостійно або звернувшись за допомогою до пункту реєстрації чи загальноосвітнього навчального закладу. Окрім загальних реєстраційних даних, учасник тестування при реєстрації має зазначити інформацію про населений пункт, де він перебуватиме у день проведення ЗНО з української мови і літератури (тестування буде проведене 24 квітня). З урахуванням цієї інформації буде здійснюватися закріплення учасника за пунктом проведення зовнішнього оцінювання з української мови і літератури.

Також учасники ЗНО мають зазначити інформацію про населений пункт, де вони перебуватимуть під час проведення зовнішнього оцінювання з інших предметів (тестування орієнтовно відбуватимуться у червні), з урахуванням якої здійснюватиметься закріплення абітурієнтів за пунктами проведення зовнішнього оцінювання.

Другий етап реєстрації на ЗНО передбачає надсилання до регіонального центру реєстраційних документів.

Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів, подаватимуть його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школи, формуватимуть списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон.

Особи, які є учнями або студентами професійно-технічних, вищих навчальних закладів, що здобувають повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, або є випускниками шкіл минулих років, надсилатимуть реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру своєї області.

Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.

Також Порядком реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні передбачена можливість внесення змін до реєстраційних даних шляхом перереєстрації. Така можливість буде в учасників ЗНО до 01 квітня 2015 року.


Календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2015 році:

    • українська мова і література - 24 квітня 2015 року (п’ятниця);
    • французька мова – 03 червня 2015 року (середа);
    • німецька мова – 05 червня 2015 року (п’ятниця);
    • іспанська мова – 08 червня 2015 року (понеділок);
    • англійська мова – 10 червня 2015 року (середа);
    • математика – 12 червня 2015 року (п’ятниця);
    • російська мова – 15 червня 2015 року (понеділок);
    • біологія – 17 червня 2015 року (середа);
    • історія України – 19 червня 2015 року (п’ятниця);
    • фізика – 22 червня 2015 року (понеділок);
    • географія – 24 червня 2015 року (середа);
    • хімія – 26 червня 2015 року (п’ятниця).

Інформація щодо деяких особливостей

зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

  • Українська мова і література
  • Історія України
  • Математика
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Німецька мова
  • Російська мова
  • Французька мова

Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)

Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Рекомендації батькам першокласників

1. Підтримуйте в дитині прагнення бути школярем. Розповідайте дитині про свої шкільні роки, це підвищить його інтерес до школи.

2. Обговорюйте з дитиною ті правила і норми, з якими він може зустрітися в школі. Пояснюйте їх необхідність і доцільність.

3. Не пропускайте труднощі, можливі у дитини на початковому етапі оволодіння учбовими навиками. Пам'ятайте, що дитина має право на помилку

4. Підтримуйте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення людини.

5. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

6. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

7. Не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

8. Пам'ятайте, у першокласника повинно залишатися досить часу для ігор і відпочинку.

Рекомендації батькам з розвитку навчальних навичок

Підготовка руки до письма

· Ліпити, конструювати.

· Обводити різні предмети, шаблони.

· Штрихувати малюнки, розфарбовувати.

· Вирізати різні малюнки, фігурки.

· Нанизувати колечка, намиста і т.д.

· Відгвинчувати, загвинчувати, закручувати і т.д..

· Перебирати дрібні предмети.

· Шнурувати.

Розвиток процесів уваги

Всі властивості уваги значно розвиваються в результаті вправ:

· Викладання візерунка з мозаїки;

· Викладання фігури з паличок за зразком;

· Виключення зайвого;

· Знаходження відмінностей у двох схожих картинках;

· Знаходження двох однакових предметів серед безлічі;

· Нанизування намистин за зразком;

· Змальовування по клітинках;

· Знаходження однієї букви в газетному тексті (при повторі вправи кількість зазначених літер за одиницю часу збільшується).(* При виконанні завдань не квапте дитину, враховуйте її індивідуальні особливості і темп діяльності, в якому вона працює. Усуньте відволікаючі фактори.)

Розвиток розумових операцій

Учіть дитину:

• Порівнювати і зіставляти предмети, знаходити їх подібності та відмінності.

• Описувати різні властивості оточуючих його предметів.

• Впізнавати предмети за заданими ознаками.

• Розділяти предмети на класи, групи шляхом виділення в цих предметах тих чи інших ознак.

• Знаходити протилежні за значенням поняття.

• Визначати родо-видові відносини між предметами і поняттями.

Розвиток пам'яті

• Зацікавте дитину тією інформацією, яку вона вивчає, так як висока мотивація навчання здійснює дуже великий позитивний вплив на пам'ять

• Слідкуйте за тим, щоб той матеріал, який потрібно запам'ятати дитині, був їй зрозумілий.

• Враховуйте, що час для вивчення матеріалу краще поділити на розумні часові відрізки, так як малими порціями матеріал запам'ятовується не тільки швидше, але і надовго.

• Пропонуйте при заучуванні дитині промовляти вголос

• При появі у малюка явних ознак втоми зробіть перерву.

• Попросіть дитину вивчений матеріал повторити наступного дня.

/Files/images/2.jpg

Повідомлення від медичного працівника!

ГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Профілактика захворювань.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

- загартовування та часте провітрювання приміщень, вологе прибирання приміщень з дезінфікуючими засобами;

- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

- часто мити руки з милом, особливо після відвідування закладів загального користування;

- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;

- для профілактики широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, овочі з фітонцидами (часник, цибулю).

На що необхідно звернути увагу:

- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

- Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується, або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Грип і які його симптоми

Пам’ятка

Заразитись вірусом грипу можна від іншої хворої людини повітряно-краплинним шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання).

Клінічні ознаки грипу: нездужання,нежить,чхання,кашель, закладання носа, головній біль,біль у м’язах,біль у горлі,підвищення температури.

Для запобігання зараження вірусом грипу потрібно дотримуватись наступного:

- уникайте контакту з особами,ті що мають ознаки грипу;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто провітрювати приміщення;

- часто мити руки з милом;

- прагнути не торкатись очей, носа або рота немитими руками;

- уникати обіймів,поцілунків і рукостискань;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою;

- якщо у людини є симптоми грипу,то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип?

- при перших ознаках захворювання дитину потрібно покласти у ліжко і викликати лікаря;

- залишити хвору дитину вдома,окрім тих випадків,коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляйте дитину в школу або до дошкільної установи;

- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані;

- необхідно хворого розташувати в окремій кімнаті,виділити йому індивідуальний посуд,рушник,предмети особистої гігієни;

- не допускати контакту із здоровими членами сім`ї,окрім тих,хто доглядає за хворим;

- особа що доглядає за хворим,повинна носити маску,и ретельно мити руки після кожного контакту з хворим;

- маска повинна бути або одноразовою,яку після зміни викидаємо в корзину,або багаторазовою,яку після прання необхідно прасувати гарячою праскою;

- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

- щодня робити вологе прибирання приміщень в оселі;

- вживати значну кількість рідини у вигляді(сік,негазована вода,морс,компот тощо);

- не слід займатись самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

До відома батьків!

1.Старший оперуповноважений ГКМСД Звенигородського РВ( з обслуговування Звенигородського району та м. Ватутіне) УМВС України в Черкаській області, майор міліції - Кирнос Олена Григорівна (0979897133; 063642442).

2. Оперуповноважений ГКМСД Звенигородського РВ( з обслуговування Звенигородського району та м. Ватутіне) УМВС України в Черкаській області, старший лейтенант міліції – Рейдало Таїса Миколаївна (0969445120).

Кiлькiсть переглядiв: 872

Коментарi